Programování
mobilních aplikací

mobilní aplikace s kompletním zázemím

Mobilní aplikace již nejsou výsadou velkých zákazníků, ale stávají se mnohem dostupnějšími. Námi používané technologie navíc dovolují podporovat obě hlavní mobilní platformy (iOS i Android) současně bez nutnosti investice do dvojího kódu.

Pro mobilní aplikace, které pracují s on-line obsahem, umíme vytvořit celou platformu včetně serverové části. Aplikace, její serverová část i obslužné nástroje jsou pro Vás připraveny jako jeden celek.

Průběh zakázky

Tvorba mobilní aplikace je trochu složitější než např. tvorba webových stánek. Klade větší důraz na specifikaci, kterou Vám ale pomůžeme připravit. Průběh zakázky potom může vypadat například následovně:

  1. Společně s Vámi stanovíme cíl mobilní aplikace — co má mobilní aplikace přinést svým uživatelům. Existuje-li konkurenční aplikace, co nového má přinášet ta Vaše. V čem má být jiná.
  2. Rozvrhneme funkcionalitu — probereme s Vámi různé možné scénáře, v jakých se mobilní aplikace nacházejí, jako např. povolený/zamítnutý přístup k datům, GPS, fotoaparátu, ztráta mobilního signálu, vypnutá wi-fi atd. Součástí aplikace také mohou být uživatelské účty, on-line platby, geolokace a další.
  3. V průběhu tvorby aplikace s Vámi sdílíme vývojové verze, které si můžete vyzkoušet na svých vlastních telefonech a tabletech.
  4. Pomůžeme Vám s umístěním hotové verze do App Store a Google Play.

Oficiálním vydáním aplikace v mobilních obchodech naše spolupráce nekončí. Podle Vašich přání a požadavků dále aplikaci upravujeme a společně s Vámi vydáváme nové verze.

Používané technologie

Důležitým bodem pro výběr vhodné technologie pro nás byla multiplatformita, tj. možnost sdílet jeden zdrojový kód napříč mobilními platformami.

  • React Native — tato technologie pro vývoj mobilních aplikací nabízí nejlepší kompromis mezi výkonem mobilní aplikace a snadností jejího vývoje pro iOS a Android současně.
  • Ruby on Rails — pro vývoj webových stránek i komunikačního API pro on-line obsah aplikace se nám osvědčila technologie Ruby on Rails jako nejspolehlivější a nejrobustnější.
  • Zabezpečený hosting — pro aplikace zajišťujeme hosting serverové části včetně přístupu přes šifrované HTTPS spojení. Hosting podporuje Ruby on Rails, plánované úlohy a další méně standardní služby pro náročné zákazníky. Využití tohoto hostingu ale není žádnou podmínkou, rádi Vám pomůžeme i s instalací na Váš vlastní server.

Napište nám

dejte nám o sobě vědět